PostcrossingPostcrossing jest serwisem społecznościowym, który umożliwia jego zarejestrowanym członkom wysyłać i dostawać pocztówki z całego świata. Strona internetowa jest w języku angielskim. Stosuje się regułę, że pocztówki także pisze się po angielsku, chyba, że odbiorca zadeklarował znajomość jakiegoś innego języka, który zna także nadawca. Pomysł zakłada, że za każdą wysłaną i zarejestrowaną kartkę użytkownik otrzymuje kartkę od kogoś innego.

Statystyki strony wskazują, że ponad 373000 uczestników z 213 krajów wysłało ponad 15 milionów pocztówek (stan na styczeń 2013). Globalnie, uczestnicy wysyłają obecnie ponad 1350 pocztówek na godzinę.
Najwięcej użytkowników mieszka w Stanach Zjednoczonych (11%), Rosji (10%), Chinach (9%), na Tajwanie (8%), Niemczech (8%), Holandii (6%), i w Polsce (5%).
Z Polski wysłano ponad 530000;000 pocztówek tj. ok. 3,5% wszystkich wysłanych kartek pocztowych, co daje 9. miejsce na świecie pod względem ilości wysłanych pocztówek
(źródło Wikipedia)
Postcrossing otwiera możliwość poznania zwyczajów, kultury różnych zakątków świata. Pozwala na podszkolenie języka, poprzez komunikowanie się z innymi użytkownikami portalu. Postcrossing to niesamowita przygodna, dająca naprawdę wiele radości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz